222 540 310
Řipská 18, 130 00
Praha 3 - Vinohrady
Dekoratérské studio záclon a závěsů

Záclony a závěsy na míru | Inspire-decor

Moderní záclony, závěsy a další bytový textil

Záclony a závěsy dnes zakoupíte v celé škále stylů. Oblíbené jsou moderní, luxusní i tradiční závěsy a záclony, které zvýrazní všechna okna v bytě nebo v rodinném domě. Záclony jsou stále oblíbené a moderní řešení, jelikož jsou cenově dostupné a zároveň nenáročné na údržbu. Závěsy zase spolehlivě zastíní sluneční paprsky, zabrání vniku denního i nočního světla a také pohledům z ulice.

Záclony a bytový textil

Záclony jsou skvělou volbou do každé místnosti a ke každému oknu, nad nímž se nachází garnýž. Řadí se mezi oblíbený bytový textil, který si můžete nechat ušít na míru svým představám ve specializovaném dekoratérském studiu. Bude tedy na 100 % odpovídat vašim specifickým požadavkům.

Oblíbené jsou jak kusové záclony, které mají pevně dané rozměry a nelze je snadno upravit, tak i metrážové záclony. U nich si řeknete, v jaké délce je chcete, a případně si je doma sami zkrátíte a založíte, pokud to bude u použité látky nutné. Některé metrážové záclony totiž není potřeba již zakládat. Ve spodní části je doplňuje krajka nebo průběžné olůvko. 

Moderní záclony a závěsy do obýváku

Pokud uvažujete, do jaké místnosti se záclony a závěsy nejvíce hodí, tak je to obývací pokoj. Ten totiž většinou disponuje více okny a často i vchodem na terasu. Je vybaven moderním nábytkem a dalším bytovým textilem, který záclony se závěsy právě vhodně doplní.

Záclony a závěsy do obýváku se šijí v celé škále barevných variací a vy se tak snadno rozhodnete, jaké provedení je pro vás to nejatraktivnější. Nejsou náročné na údržbu. Po vyprání můžete záclony rovnou pověsit a závěsy ideálně nechat uschnout a vyžehlit.

Záclony do kuchyně

Speciální kategorii mezi bytovým textilem představují záclony do kuchyně. Ty totiž často nesahají až k okennímu parapetu, ale oblíbené je zde využití záclon kratší délky. Jedná se o záclony pouze do poloviny nebo třetiny okna. Populární jsou též krátké záclony do kuchyně jenom o několika centimetrech, které sahají sotva pod garnýž. Záclony do kuchyně nemusí být pouze čistě bílé, ale třeba i barevné nebo doplněné výraznějšími prvky.

Alternativou k záclonám jsou také oblíbené římské rolety. Díky svému praktickému použití si našly místo v kuchyňských oknech či přímo nad pracovní deskou. Jejich provedení jsou opět velmi variabilní. 
Objednávku u nás si zajistíte online, telefonicky nebo po e-mailu.