222 540 310
Řipská 18, 130 00
Praha 3 - Vinohrady
Dekoratérské studio záclon a závěsů

Jaké trendy v barvách interiéru se doporučují pro rok 2018?

Interiér vytváří nejen barva stěn. Nemalý vliv na jeho tvorbu má nábytek a bytové doplňky. Pokud patříte mezi lidi, kteří rádi mění svůj interiér, jistě vás bude zajímat, jaké trendy v barvách interiéru se doporučují pro rok 2018.

Barvy roku 2018

Zapomeňte na šedou barvu, která ještě nedávno byla hitem. Barvami roku 2018 jsou Ultra Violet, nachově platinová (Heard Wood), zelená (greenery) a Oceanside. 
Barvou roku 2018 je Ultra Violet. Jedná se o sytě fialovou barvu s modrým odstínem. Tato barva symbolizuje spiritualitu, tajemství vesmíru, nekonečnost, nespoutanost, originalitu a kreativitu. Probouzí v nás touhu po jedinečnosti. 
Působí na nás uklidňujícím dojmem, podporuje relaxaci, přemýšlení, meditaci. Ultra Violet se hodí nejen na zdi, je vynikající i jako barva nábytku, například křesel i bytových doplňků, jako jsou záclony, polštáře a různé dekorační předměty. 
Hned v těsném závěsu za Ultra Violet se umístila nachově platinová barva, nazývaná Heart Wood. Nachově platinová barva je kouřově šedorůžová barva. Podporuje sebedůvěru, vykouzlí pohodu i útulné prostředí. Rovněž oceníte její schopnost harmonicky ladit s každým interiérem. Nejlépe si však rozumí se žlutou a zelenou barvou. V této kombinaci vytváří teplo domova a povzbuzuje kreativitu. 
Další barvou letošního roku je zelená barva, nazývaná greenery. Zelená barva vstupuje do našich interiérů nejen v podobě rostlin. Velice oblíbené jsou zelené stěny s doplňky s přírodními motivy. Zelená barva se uplatní i v kombinaci s jinými barvami, pokud jí kombinujete s nachově platinovou barvou, výsledkem je přívětivé, útulné a elegantní prostředí interiéru. 
Spojením sytého odstínu modré barvy s kapkou zelené barvy, nazvané emerald, vznikne barva s názvem Oceanside. I tato barva patří k trendům barev interiéru letošního roku. Oceanside symbolizuje dálky a tajemství. Tuto barvu však nelze na rozdíl od neutrální nachově platinové barvy, kombinovat s kdejakou barvou. Oceanside bude vypadat elegantně a jedinečně v kombinaci s čistě krémovou barvou s matnými zlatými odstíny i s čokoládově hnědou barvou s odstíny dřeva.

Další barvy, které jsou hitem letošního roku

Kromě Ultra Violet, nachově platinové, zelené (greenery), Oceanside – barev, které vévodí roku 2018, jsou hitem i další barvy. V kurzu jsou barvy země, zejména klasická hnědá a oranžová s příměsí rezavé, která připomíná vyprahlou půdu Jižní Ameriky. 

Moderní jsou rovněž výrazné odstíny zelené a žluté barvy, bronzová, ledová růžová, azurová, tmavá modř i mentolová barva. Bronzová barva skvěle ladí se zelenou barvou v odstínech šalvěje a khaki.

Mezi trendy v barvách interiéru patří také oranžová s odstínem červené. 

Nestárnoucí klasika, která i letos patří mezi trendy v barvách interiéru, je černá barva. Letos je moderní odstín černé barvy, připomínající uhlí. Jedná se o měkčí verzi klasické černé barvy, kterou najdeme pod názvem Black Flame. Podobně jako dříve, i letos slouží pouze jako doplňková barva. Tato barva podtrhne modernost i stylovost interiéru a dodá mu nádech luxusu.