222 540 310
Řipská 18, 130 00
Praha 3 - Vinohrady
Dekoratérské studio záclon a závěsů

5 důvodů, proč jsou záclony lepší než žaluzie

Někteří lidé degradují záclony na pouhý, zastaralý lapač prachu a dávají přednost žaluziím. Záclony však vůbec nejsou zastaralé. Naopak jsou velice moderní. To však není jediný důvod, proč jsou záclony lepší než žaluzie.

5 výhod, které nám nabízejí záclony

Záclony nás nejen chrání před oslepujícími slunečními paprsky, vysokou teplotou v místnostech a před pohledem zvědavých sousedů. Tuto funkci splňují i žaluzie. Záclony nám mohou nabídnout mnohem více. 
  1. Záclony vytvářejí interiér - disponují schopností zabydlovat interiér a významně jej vizuálně pozměňovat. Záclony dělají váš interiér útulným a vykouzlí skutečnou domácí atmosféru.
  2. Záclony jsou moderní – není záclona jako záclona. Bílé, přehnaně zdobené, těžké záclony skutečně patří minulosti. Moderní záclony jsou naopak jednoduché, vzdušné. Na výběr není pouze tradiční bílá barva.
  3. Existuje velké množství druhů záclon – záclony si lze vybírat podle barvy, vzorů, materiálu, tvarů i rozměrů. Vhodný výběr záclon zkrášlí vaše okna a výrazně pozvedne váš interiér.           
  4.  Záclony lze snadno střídat – lze s nimi pracovat jako s bytovými doplňky. Lze je snadno měnit, například podle ročních období. Jejich snadné střídání spolu s matriálem, ze kterého jsou vyrobeny, jim propůjčuje další výhodu, tou je snadná údržba.
  5. Záclony se hodí do každé místnosti – jsou ozdobou ložnice, obývacího pokoje, dětského pokojíku a dokonce i kuchyně. Do tmavších interiérů, zejména do ložnice se hodí lehké průsvitné záclony či záclony ve světlých pastelových barvách, dlouhé až na zem. Do světlých ložnic naopak volíme tmavší barvy záclon. Ozdobou jsou nejen vzory, nýbrž i bohaté řasení. Dlouhé záclony až na zem nám poslouží také k zakrytí dveří na balkon.  
Do obývacího pokoje se hodí průhledné, ne však průsvitné záclony. Do obývacího pokoje vybíráme záclony, které působí elegantně a vytvářejí reprezentativní dojem. Máme na výběr pestrou paletu vzorů, barev, materiálů i rozměrů. 
Záclony mají své místo i v dětském pokojíku. Tyto záclony však doslova hýří barvami a vzory, které nám, dospělým připadají nevkusné, dětem se však velice líbí. Záclony najdou své uplatnění dokonce i na chodbě a v kuchyni. Na rozdíl od ostatních místností, by záclony v kuchyni měly být krátké, měly by sahat těsně pod parapet nebo k parapetu.

 Žaluzie do bytu či do domu? Raději ne

Stažené žaluzie nás skvěle chrání před prudkým slunečním světlem, vysokou teplotou v místnosti i před zvědavými pohledy sousedů. Za tuto výhodu však zaplatíme nemalou cenu. Žaluzie sice můžeme nastavit na „otevřený stav", do místnosti nám bude prostupovat více světla. Avšak pohled z takového okna bude až nápadně připomínat pohled z vězení. Scenérie opravdu nic moc.
A pokud je vytáhneme, výsledkem je okno bez záclon. Není třeba dodávat, že náš interiér je pro kolemjdoucí doslova jako na dlani. Jsme totiž přesně jako ve výloze, jediný rozdíl je, že okno výlohy je prostorově rozměrnější než naše okna. 
Přesto není dobré žaluzie zatracovat. Dobrou službu nám mohou prokázat v kancelářích.